Online turnaj MRŠ 2021 - celkové výsledky

Uverejnené: pondelok, 10. január 2022

Trojkolová súťaž je za nami a výsledky sú všetkým záujemcom k dispozícii. Snažil som sa vyhodnotiť riešenia čo najobjektívnejšie, ale možno sa niekomu nebude tak javiť. V krížovkách som zoradil riešiteľov podľa bodov, ktoré som stanovil tak, ako sú na živých turnajoch udeľované body v kategórii A. Takže každý riešiteľ získal za umiestnenie od prvého po desiate miesto body 11-9-8-7-6-5-4-3-2.1. Považoval som to za najlepšie kritérium. Tak sa hodnotí i umiestnenie v GP, kedy má riešiteľ s dvoma dobrými umiestneniami šancu predbehnúť riešiteľa, ktorý rieši tri kolá. V prípade rovnosti bodov rozhodovalo lepšie umiestnenie: napr. umiestnenia 1 – 3 malo prednosť pred 2 – 2, čo v bodoch znamená 11+8 je viac ako 9+9.

Na záver sa obvykle hodnotí a oslavuje, tentokrát je tomu inak. Naše rady opustil priateľ Bódi, ktorý náhle zomrel dňa 16. decembra. Venujte mu, prosím, tichú spomienku.

 

 

KA - krížovky kategória A, KB - krížovky kategória B, KC - krížovky kategória C, HAB - hádanky kategória A a B, HC - hádanky kategória C

Návštevy: 327