Celkové výsledky online súťaže M. R. Š. 2022

Uverejnené: nedeľa, 01. máj 2022

Trojkolová súťaž je za nami a výsledky sú všetkým záujemcom k dispozícii. V krížovkách som zoradil riešiteľov podľa bodov, ktoré som stanovil tak, ako sú na živých turnajoch udeľované body v kategórii A, takže každý riešiteľ získal za umiestnenie od prvého po desiate miesto body 11-9-8-7-6-5-4-3-2.1. Považoval som to za najlepšie kritérium. Tak sa hodnotí i umiestnenie v GP, kedy má riešiteľ s dvoma dobrými umiestneniami šancu predbehnúť riešiteľa, ktorý rieši tri kolá. V prípade rovnosti bodov rozhodovalo lepšie umiestnenie: napr. umiestnenia 1 – 3 malo prednosť pred 2 – 2, čo v bodoch znamená 11+8 je viac ako 9+9. Dúfam, že som sa neupísal. Prosím o námietky a opravy.

krížovky A

krížovky B

krížovky C

hádanky A + B

Svetu mier! želajú Chrobáci

Výsledky 3. kola online súťaže M. R. Š.

Uverejnené: piatok, 29. apríl 2022

Po konzultácii s priateľom Riasom hádanku s doňou anulujeme. Práve problematickou sa stala hádanka so ženskou tematikou, čo zodpovedá aprílovej téme. Tým, ktorí čakali v súťažných materiáloch nejaké zvrhlosti pri ozname o téme, sa ospravedlňujem, že som ich očakávania nenaplnil. Vidno, že sa vyznáte i v ženách, i vo víne. Pevne stanovená tajnička, symetria, či iné autorské výmysly, si vyžadujú niekedy krkolomné slová, ale verím, že katalánske zámená a iné vylomeniny tak ľahko v krížovkách nepoužijem. Slabnúci zrak mi sťažuje hodnotenie, tak dúfam, že som nikoho nepoškodil. Víťazom gratulujem. Ďakujem za slová uznania, ktoré patria okrem mňa a Chrobákov i ostaným autorom. Zvlášť ďakujem konzultantovi Viktorovi Šimčiskovi za trpezlivosť pri riešení mojich krkohájov. Všetkým ďakujem za účasť. Nastávajú online prázdniny, možno nie natrvalo. Dovidenia na živých turnajoch.

Krížovky A

Krížovky B

Krížovky C

Hádanky A + B

Vyplňovačka C

Za autorov a Chrobákov P. Tibenský

Pozvánka na 3. kolo online turnaja

Uverejnené: pondelok, 11. apríl 2022

Aprílové, tretie a záverečné kolo online turnajov bude venované ženám. Ak si spomeniete, keď si stvoriteľ po šiestich pracovných dňoch vybral zaslúžený deň voľna, uvedomil si, že niekde urobil chybu. Exemplár druhu Homo mužského pohlavia bezducho pobehoval po rajskej záhrade. Stvoriteľ  počas voľného dňa prišiel na to, že niečo mu chýba. Niečo veľmi podstatné. Rozhodol sa, že tentoraz už nebude robiť nič narýchlo. Nikto ho neúkoloval. A tak stvoril ženu – svoje najdokonalejšie dielo. Potom už mohol skutočne odpočívať. Počet pohlaví sa zastavil na čísle dve. A práve tomu druhému sú venované aprílové krížovky.

Miesto: každý doma

Čas: 23. apríl 2022 o 16,00 hod.

Téma: Ach, ženy!

Kategória A: milovník žien a vína a jeho výrok

Kategória B: aj dobrého moc škodí

Kategória C: pocta jednej z najužitočnejších Sloveniek

Autori: P. Tibenský kategória A a C, J. Páleník kategória B

Hádanky: niečo z tvorivej dielne priateľa P. Bohuša

Vyplňovačka: pocta jednej zo žien, ktorú všetci dobre poznáme, ak sa mi to podarí stihnúť prekresliť.

Termín turnajov Svinná/Brezová

Uverejnené: pondelok, 11. apríl 2022

Termín víkendového dvojturnaja Svinná/Brezová pod Bradlom sme stanovili na 24. - 25. septembra 2022 za obvyklých podmienok, ktoré začiatkom septembra upresníme. Samozrejme, veľa závisí od vývoja vnútorných i zahraničných okolností. O prípadných zmenách budeme včas informovať.

24. 9. 2022 o 13:30 hod. 15. Eurový turnaj vo Svinnej
krížovky - kategórie A+B
hádanky - kategórie A+B

25. 9. 2022 o 8:30 hod. 12. turnaj o pohár M. R. Štefánika v Brezovej
krížovky - kategórie A+B+C
hádanky - kategórie A+B
sudoku - kategória C

Chrobáci

Výsledky 2. kola online súťaže M. R. Š.

Uverejnené: štvrtok, 24. marec 2022

Predkladám výsledky Jozefovskej online súťaže z 19. 3. 2022.  Zdá sa, že technické problémy boli teraz akosi častejšie a tak sú vo výsledkoch otázniky. I ja som mal výpadok internetu. Vyššia moc. Vo výsledkovej listine sú uvedení všetci, ktorí riešenie poslali. V kategórii A  sme uznávali S4 vydal a podal x nevykope a nepokope. Nemá to vplyv na poradie. Výraz nadal by bol rovnaký ako meno špan. tenistu, bol by teda 2x v krížovke. A nemá žiadnu príbuznosť s podaním či vydaním. V kategórii C sa podarilo rozbiť pelotón bezchybných riešení zaradením slabikovky.

Dosť chýb vznikalo z nepozornosti – použitá recipročná legenda v kategórii C u policajta Corrrada Cattaniho  niekedy unikla pozornosti a policajt z Chobotnice bol občas Catani s jedným t. Ďalšie online súťaženie zabezpečuje krúžok Tatranec počas Veľkonočných sviatkov, ale už som našiel inšpiráciu na ďalšie aktuálne témy, tak možno týždeň po Veľkej noci jednu dve krížovky vytvorím. Ešte máme v rezerve hádanky priateľa Bohuša, tak by ste dostali možnosť sa s ich krásou oboznámiť. No a hádam sa niekde stretneme naživo.

Krížovky kat. A

Krížovky kat. B

Krížovky kat. C

Hádanky kat. A + B

Vyplňovačka kat. C

Za autorov a Chrobákov P. Tibenský