IX. Turnaj o pohár M. R. Štefánika

Uverejnené: piatok, 11. december 2020

 

28. mája 2017 sa uskutočnil už deviaty ročník krížovkárskeho Turnaja o pohár M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Prvýkrát sa súťaž konala v priestoroch rekreačného zariadenia Partizán. Podujatie zahájila primátorka mesta Brezová p. Br. Mgr. Eva Ušiaková. Po uctení si pamiatky nedávno zosnulého nestora krížovkárskeho a hádankárskeho hnutia MUDr. Stanislava Strmeňa sa 43 súťažiacich z celého Slovenska a Moravy zhostilo riešenia trochu náročnejších krížoviek ako obvykle. Bezchybné riešenie krížoviek bolo iba jedno, a to v kategórii C.

 

Podujatie podporili vecne, duchovne, telesne či finančne tieto inštitúcie:

COOP Jednota Senica
Erko Brezová s. r.o.
Lekáreň Herbária
Mesto Brezová pod Bradlom
Rekreačné zariadenie Partizán
Suveníry-Hračky-Mix
SZHaK

 

Výsledky:

Turnaj o pohár M. R. Štefánika - IX. ročník - 28. 5. 2017

celkový víťaz – Milan Chudý - Prievidza - Bôbari

krížovky A

krížovky B

krížovky C

01. Chudý Milan 10 chýb

02. Štefek Petr 15

03. Turek Ján 16

04. Žitňák Ladislav 21

05. Tatarko Štefan 22

06. Šuňavec Miroslav 54

07. Psotný Ján 54

08. Platzner Igor 62

09. Cvengroš František 63

10. Šuňavec Ivan 66

11. Kandrik Milan 91

12. Manca Jozef 96

13. Vaško Jozef 102

01. Sýkora Jiří 6 chýb

02. Hnáth Anton 7

03. Škrovina Dušan 10

04. Rybnikář Ján 12

05. Plachý Stanislav 12

06. Páleník Jozef 13

07. Hajovský Anton 14

08. Struňák Juraj 16

09. Bódi Juraj 18

10. Slíž Jaromír 35

01. Mikláš Igor 0 chýb

02. Valášková Jana 1

03. Marková Zuzana 1

04. Kučera Ladislav 1

05. Ušiaková Eva 1

06. Páleníková Marta 1

07. Mižialková Martina 2

08. Grísová Zuzana 2

09. Braniša Igor 3

10. Brestovanský Peter 4

11. Krutý Ján 4

12. Gregorovič Jozef 4

13. Krutá Zuzana 8

14. Allina Miroslav 8

15. Gregorovičová Jarmila 9

16. Gabrižová Alena 10

17. Brestovanská Dagmar 11

18. Allina Ján 57

19. Ďurčová Judita 101

hádanky A

hádanky B

sudoku pre každého

01. Turek Ján 12 bodov

02. Žitňák Ladislav 8

03. Chudý Milan 7

04. Psotný Ján 7

05. Šuňavec Ivan 6

06. Štefek Petr 6

07. Šuňavec Miroslav 5

08. Tatarko Štefan 5

09. Vaško Jozef 4

10. Platzner Igor 4

11. Kandrik Milan 3

12. Manca Jozef 2

01. Hnáth Anton 18 bodov

02. Páleník Jozef 14

03. Sýkora Jiří 14

04. Rybnikář Ján 11

05. Cvengroš František 11

06. Bódi Juraj 11

07. Struňák Juraj 10

08. Hajovský Anton 10

09. Škrovina Dušan 9

10. Plachý Stanislav 7

11. Slíž Jaromír 6

01. Marková Zuzana 48 bodov

02. Brestovanský Peter 48

03. Branišová Zuzana 48

04. Allina Miroslav 44

05. Braniša Igor 41

06. Ušiaková Eva 32

07. Krutá Zuzana 24

08. Mižialková Martina 24

09. Páleníková Marta 24

10. Krutý Ján 19

11. Gregorovičová Jarmila 19

12. Gabrižová Alena 16

13. Valášková Jana 15

14. Grísová Zuzana 13

15. Allina Ján 10

16. Brestovanská Dagmar 6

17. Ďurčová Judita 3

pozn.: v prípade rovnakého počtu chýb (hádaniek) rozhodoval o poradí čas odovzdania. 

 

Celkovým víťazom sa stal Milan Chudý súčtom poradí 4 a lepším poradím v krížovkách.

V predturnajovej korešpondenčnej súťaži Chrobákov boli za správne riešenia odmenení: Bohuš Čižmárik, Jana Trangelová a Dušan Škrovina.

 

Ďakujeme všetkým za účasť, za podporu sponzorom a tešíme sa na jubilejný desiaty ročník.

  1. Tibenský

Milan Chudý - celkový víťaz (vľavo).

Návštevy: 60