Svinná 2010

Uverejnené: piatok, 11. december 2020

V sobotu 15. mája som navštívil dedinku Svinná, kde v domáckej atmosfére sa udial už 5. ročník krížovkárskeho turnaja. Po hádankárskej rozcvičke, kde mi ušla jedna hádanka a skončil som na druhom mieste sa riešili krížovky, v ktorých som nestihol nájsť skrytú taničku a skončil som znova druhý za redaktorom Relaxu M. Chudým. V hádankách mám obvykle slabšie výsledky, ale podarilo sa mi i v tejto súťaži uspieť a tak som sa po treťom mieste stal s najnižším celkovým súčtom poradí celkovým víťazom. Všetkých účastníkov som pozval na druhý ročník brezovských turnajov.

Pavol Tibenský


Kompletné výsledky svinianskeho turnaja nájdete tu.

Tibenský majstrom SR

Uverejnené: piatok, 11. december 2020

4. septembra sa uskutočnili v Banskej Bystrici 27. Majstrovstvá Slovenska v riešení krížoviek a hádaniek a 10. v riešení logických úloh. Šampionátu sa zúčastnil i Chrobák Pavol Tibenský, ktorý dosiahol vynikajúce výsledky. V krížovkárskej súťaži skončil tesne za medailovými pozíciami, teda na 4. priečke, pričom víťaz – východniar Lucián Gonda, mal na konte iba o jednu chybu menej. Druhú priečku obsadil Prievidžan Milan Chudý a bronz vybojovala učiteľka Emília Rigdová z Popradu.

Súťaž hádankárov bola na programe ako posledná a mala zaujímavý priebeh. Hádanky boli premietané z projektora a systém hodnotenia bol taký, že pri každej hádanke boli bodovaní prví traja úspešní riešitelia postupne štyrmi, tromi a dvomi bodmi. Majstrom Slovenska sa napokon stal Brezovčan Pavol Tibenský so ziskom 29 bodov, druhý skončil Štefan Tatarko z Popradu (28 bodov) a tretí Šaľan Ladislav Žitňák (25 bodov). Bravó, Tibus!

Viac sa dočítate na stránkach SZHaK.

Tibenský víťazom turnaja Danubia

Uverejnené: piatok, 11. december 2020

20. februára 2011 zasadala v Košiciach rada SZHaK a schválila 2 zmeny v turnajovom poriadku. Prvá sa týka pravidiel riešenia hádaniek z listu, konkrétne systém vyčísľovania a odovzdávania riešení, druhá systému hodnotenia výsledného poradia. Detaily nájdete tu.

Zmeny turnajového poriadku

Uverejnené: piatok, 11. december 2020

20. februára 2011 zasadala v Košiciach rada SZHaK a schválila 2 zmeny v turnajovom poriadku. Prvá sa týka pravidiel riešenia hádaniek z listu, konkrétne systém vyčísľovania a odovzdávania riešení, druhá systému hodnotenia výsledného poradia. Detaily nájdete tu.

MSR 2011 Banská Bystrica

Uverejnené: piatok, 11. december 2020

V sbotu 3. 9. 2011 sa v Banskej Bystrici uskotočnili 28. Majstrovstvá Slovenska v riešení krížoviek a hádaniek jednotlivcov. Majstrom v krížovkach sa stal Ján Turek z Popradu a v hádankach Ladislav Žitňák zo Šale. Krížovkári riešili 3 krížovky, na ktoré mali určených 90 minút. Autorom jednej z nich – figurálnej dokresľovky, bol Chrobák Miroslav Lisál. Ďalší Chrobák - Pavol Tibenský (minuloročný víťaz MSR v kat. hádaniek) bol konzultantom. Kompletné výsledky nájdete na webe SZHK.